Twój koszyk jest pusty!

Buffon zgadza się ponownie dołączyć do Juventusu

03/07/2019 0
Były bramkarz Włoch opuścił Juve w PSG zeszłego lata po wygraniu siedmiu tytułów Serie A z rzędu. Przeniósł się do stolicy Francji w nadziei, że pomoże im wygrać Ligę Mistrzów.
 
Jednak pomimo wygranej Ligue 1, była to kampania dla paryskich zawodników, którzy przegrali w finale Coupe de France i zostali wyeliminowani z Coupe de la Ligue na ćwierćfinale.
 
Ale najniższy punkt w kampanii dla 41-latka miał miejsce podczas starcia w 1/8 finału Ligi Mistrzów z Manchesterem United, gdzie PSG, wygrywając 2: 0 na Old Trafford, przegrał u siebie 3: 1 z Buffon z winy za jeden z celów - awaria w pierwszej fazie pucharowej po raz trzeci z rzędu.
 
Klub ogłosił, że wyjeżdża po 12 miesiącach, spędzając sezon dzieląc miejsce startu z międzynarodowym zespołem Alphonse Areola z Francji, a PSG prowadzi rozmowy z AC Milan w sprawie przeniesienia Gianluigiego Donnarummy na miejsce Buffona.
 
W Juventusie Buffon ma przybyć jako wsparcie dla Wojciecha Szczęsnego, a Mattia Perin prawdopodobnie odejdzie.
 
Buffon po raz pierwszy podpisał kontrakt z Bianconeri z Parmy w 2001 roku i pozostał przez 17 lat, zdobywając 11 razy tytuł Serie A - choć dwa później zostały zabrane po skandalu Calciopoli.
 
W ostatnich czterech sezonach wygrał podwójną ligę i puchary w każdym z nich, ale przegrał dwa finały Ligi Mistrzów w trzech sezonach od 2015-2017, jako że europejska pierwsza konkurencja nadal umknęła Buffonowi. Był także przegrywającym finalistą z Juve w 2003 roku.
 
Źródło powiedziało ESPN FC, że raporty Buffona staną się dyrektorem Juve po wygaśnięciu jego 12-miesięcznej umowy są przedwczesne.