Twój koszyk jest pusty!

Cristiano Ronaldo strzela na Udinese, aby pomóc utrzymać Juventu

07/10/2018 0
Cristiano Ronaldo pomógł Juventusowi utrzymać idealny początek sezonu z celem w Udinese pod koniec tygodnia, w cieniu ponownego otwarcia policyjnego śledztwa w sprawie oskarżenia o gwałt pod adresem Portugalii.

Rodrigo Bentancur strzelił otwieracza, gdy Juventus wygrał 10 zwycięstw z 10 meczów i przeniósł się do 24 punktów w Serie A, dziewięć razy przed drugim Napoli, który gości Sassuolo w niedzielę. Ale Ronaldo - który zaprzecza gwałceniu Kathryn Mayorga w Las Vegas w 2009 roku - był przedmiotem uwagi w swoim pierwszym meczu, ponieważ policja w Ameryce odpowiedziała na zarzuty wysunięte w niemieckim magazynie Der Spiegel. Bramka portugalskiego napastnika zapewniła zwycięstwo 2: 0.

Urugwajski pomocnik, Bentancur, był pierwszym, od kiedy dołączył do Juventusu na początku zeszłego sezonu, a Ronaldo zdobył swoją bramkę na cztery lata po swoim wyjeździe z Realu Madryt.

"Z technicznego punktu widzenia był to jeden z naszych najlepszych meczów, tworząc dużo i rozdając bardzo mało" - powiedział trener Juventusu, Massimiliano Allegri. "Po raz pierwszy w tym sezonie przeszliśmy dwa mecze, nie tracąc bramki i to jest pozytywne. Dziś bardzo dobrze przeszliśmy piłkę.

Juventus zdominował pół godziny otwarcia i przebił 33. minutę, kontratakując, gdy Bentancur ustawił João Cancelo z prawej strony i skierował się prosto na dośrodkowanie Portugalii.

Cztery minuty później Mario Mandzukic wygrał piłkę w polu karnym i podał piłkę Ronaldo, by wystrzelił jadowitą jazdę obok Simone Scuffet.

Antonin Barak trafił w słupek po Udinese, a Kevin Lasagna strzelił z linii po obu stronach przerwy, ale poza tym Juventus nadal dominował. Federico Bernardeschi i Ronaldo zostali odrzuceni przez Scuffeta, który również strzelił strzałem Cancelo na poprzeczkę.