Twój koszyk jest pusty!

Manchester City ma najlepszych graczy na świecie, mówi Arteta

19/09/2018 0
MANCHESTER - asystent trenera Manchester City, Mikel Arteta uważa, że ​​mistrzowie Premier League mają najlepszych graczy na świecie, ale posiadacze Real Madryt są faworytami do wygrania Ligi Mistrzów jeszcze w tym sezonie.
 
Arteta, który poprowadzi City w meczu Ligi Mistrzów z Olympique Lyon w środę, ponieważ menadżer Pep Guardiola jest zawieszony, powiedział również, że jego drużyna była w lepszej sytuacji, by zmierzyć się z najlepszymi europejskimi honorami w tym sezonie.
 
"Dla mnie mamy najlepszych zawodników na świecie w tym klubie" - powiedział Arteta na konferencji prasowej we wtorek. "Widzę ich każdego dnia na treningach i nie zmieniam ich na nikogo innego, ponieważ są fantastyczni."
 
Real, który sprzedał Cristiano Ronaldo Juventusowi przed rozpoczęciem sezonu, wygrał Ligę Mistrzów trzy lata z rzędu, ale City jest faworytem bukmacherów w tym roku, mimo że spadł na ćwierćfinałowym etapie w zeszłym sezonie.
 
"To niespodzianka, że ​​zostaliśmy faworytami, gdy istnieje drużyna, która wygrała konkurs trzy razy z rzędu" - dodał Arteta. "Nawet jeśli przegrają Cristiano Ronaldo, nadal będę sprawiał, że Real Madryt będzie faworytem ze względu na ich historię i doświadczenie, ale myślę, że Liga Mistrzów będzie w tym sezonie całkiem otwarta.
 
"Inni ludzie sądzą, że jesteśmy kandydatami do rywalizacji z najlepszymi drużynami w Europie ze względu na naszą konsekwentną grę i sposób, w jaki gramy przeciwko dużym zespołom. Naszym celem jest wygranie Ligi Mistrzów i czujemy, że się poprawiamy".
 
Hiszpan, który był związany z pracą trenera w Arsenalu w bliskim sezonie, zanim klub londyński wyznaczył Unai Emery'ego na następcę Arsene Wenger, również powiedział, że chce w przyszłości awansować na menedżera.
 
"Mam uprzywilejowane miejsce, w którym jestem teraz w piłce nożnej" - dodał Arteta. "Jeśli pytasz, czy będę kiedyś trenerem w przyszłości, odpowiedź brzmi prawdopodobnie tak, ale mam szczęście, że jestem w tej pracy i wciąż jest dużo miejsca na rozwój tego klubu."
 
Guardiola podaje poprzeczny ban za przybycie na boisko, aby remonstrować z sędzią podczas jego bocznej ćwierćfinałowej porażki Liverpoolu w zeszłym sezonie, ale Arteta jest zdeterminowany, aby zrobić wszystko, aby upewnić się, że nieobecność menedżera nie jest odczuwana.
 
"Oczywiście (Guardiola) jest rozczarowany, że nie jest tak zaangażowany, ale miał reakcję w ostatnim meczu i szanujemy decyzję UEFA", powiedział Arteta. "Mamy sytuację, której nie chcielibyśmy wybrać, ale dołożymy wszelkich starań, aby wszystko inne było jak najbardziej normalne".
 
Miasto zostało narysowane w Grupie F, która obejmuje także niemiecki Hoffenheim i stronę ukraińską Szachtar Donieck.