Twój koszyk jest pusty!

Manchester United był mądry, by wyciągnąć wtyczkę z Paulo Dybala

07/08/2019 0
Kiedy w niedzielny wieczór rozeszły się wieści o tym, że Manchester United postanowił zakończyć negocjacje w sprawie podpisania umowy z Paulo Dybala, natychmiast ogarnęła spory odsetek ich fanów.
 
To był jedyny, który podpisywał kibiców United z desperacją, aby zobaczyć, jak to się stanie tego lata; ten, który przyniósł prawdziwą dawkę podniecenia.
 
25-letni Dybala, który strzelił 78 goli w swoich czterech sezonach w Juventusie, jest prawdziwym talentem światowej klasy i mógł uhonorować Old Trafford.
 
Nie był graczem, który United aktywnie ściga, ale kiedy Juventus zasugerował, że będą gotowi zamienić go na Romelu Lukaku, a ich wartość szacuje się na około 80 milionów funtów, byli zaintrygowani, aby dowiedzieć się więcej.
 
Na początku wydawało się, że istnieje realna szansa na zawarcie umowy i że United może odciążyć niechcianego belgijskiego napastnika dla Dybali
 
United wiedzą, że wciąż brakuje im prawdziwej kreatywności w końcowej trzeciej części boiska, a argentyński rozgrywający byłby gotowym rozwiązaniem.
 
Ale podczas negocjacji United zaczęło się czuć niespokojnie z powodu czasu, jaki podejmowali, i wymagań stawianych przez gracza i jego otoczenie.
 
Doniesiono, że Dybala szukał tygodniowej płacy w wysokości około 350 000 funtów, co uczyniłoby go drugim najlepiej zarabiającym graczem United, podczas gdy jego agent również szukał opłaty w wysokości około 13,7 miliona funtów.
 
Płacenie tak wygórowanych wynagrodzeń nie gwarantuje sukcesu, ponieważ Alexis Sanchez, który według szacunków zarabia około 500 000 funtów tygodniowo tanie koszulki piłkarskie Manchester United, udowodnił, że powrócił 5 bramek z 45 gier, odkąd dołączył do Arsenalu osiemnaście miesięcy temu.
 
Ogólnie rzecz biorąc, United miał wyraźne wrażenie, że Dybala nie był zbyt chętny do przyłączenia się do nich, ale świadomy tego, że nie jest już dłużej pożądany w Juventusie, był przygotowany na to, by posunąć się pod presją cierpienia, zwłaszcza jeśli jego wymagania płacowe zostaną spełnione.
 
Osiodłany przez bezinteresowną gwiazdę przywrócił United zbyt wiele złych wspomnień z ich doświadczeń z Angel Di Maria.
 
W 2014 roku, pomimo tego, że pomógł Realowi Madryt wygrać Ligę Mistrzów, hiszpański klub sprzedał Argentynie United za 59,7 miliona funtów.
 
Na początku Di Maria wyglądała cudownie, a zdobyta bramka w Leicester City była wczesną atrakcją, ale gdy tylko jesień opadła, wydawał się wycofywać i grać jak ktoś, kto nigdy nie chciał być na Old Trafford.
 
Po jednym sezonie niepopularna Di Maria została sprzedana ze stratą do Paris Saint-Germain przez pokaleczonego i rozczarowanego United.